Galerie

Návody

 Výroba nářadí

"Pro jednoho"

Slovníček

Literatura

Odkazy

Kde co koupit

Napište mi

Kde co koupiteuroanvils.jpg (10399 bytes)
Kovadliny

www.prumyslovy-servis.cz

Obchodní firma prodávající v rámci svého sortimentu kovadliny, rohatinu, probíjecí desku a rovnací kužel. Na stránkách najdete několik druhů kovadlin české výroby v hmotnostech od 3 do 250 kg, včetně podkovářských kovadlin.

V sortimentu jsou i plynové výhně, základní druhy kleští (asi 8 druhů), útinky, polotovary pro babky, vlček...
Vyhen_Valis.jpg (7039 bytes)
Výhně

www.kovarskevyhne.cz

Jediná výroba kovářských výhní na uhlí u nás. Dostanete tu jak výheň s elektromotorem, tak výheň šlapací a náhradní díly. Konstrukčně jsou výhně shodné s těmi, které se vyráběly v minulosti, proto náhradní díly (rošty, ledvinky, mísy, ventilátory...) pasují i do těch starších výhní

sverak.jpg (7544 bytes)
Svěráky

 

Na kovářské svěráky narazíte většinou v bazarech (v Praze vím o třech specializovaných na nářadí), nebo na inzerát. Svěrák je i v nabídce Průmyslového servisu.

Jeden svěrák navíc (čelisti 130 mm) mám i já, pokud by někdo měl zájem, je na prodej. je ve velice slušném stavu s nevyběhaným šroubem a funkční pružinou.


Nářadí

Pro nákup nářadí mohu doporučit zatím dva odkazy  www.prumyslovy-servis.cz  (kleště, kladiva, útinky....)  nebo v Německu http://www.angele-shop.com/catalog/ . Po chvilce hledání najdete i anglickou verzi. Pan Angele nabízí prakticky celý sortiment kovářského nářadí. Oba obchody můžete najít každoročně (ve stánkové podobě) na Helfštýně po dobu Hefaistonu


Kovadliny a nářadí

Polský výrobce a dodavatel kovadlin, kladiv, kleští a dalšího nářadí www.anvils.pl . Stránky jsou v polštině a angličtině, stejně tak i komunikovat můžete přímo v angličtině, nebo pokud potřebujete, tak vážným zájemcům s komunikací a dodávkou pomůžu já. Stejně jako ostatní prodejci se účastní Hefaistonu, je tedy možné si u nich kovadlinu objednat a nechat dovézt tam

 

.
Uhlí

Pod názvem kovářské uhlí, nebo kovářský koks se dá koupit pytlované uhlí (40 kg za 200,-Kč) a koks 30 kg za 150,-Kč. Cenu volného uhlí neznám. Obojí má zrnitost do 2 cm. Protože je to věc lokálního nákupu, nebudu uvádět konkrétního prodejce, ale budete-li někdo v koncích při hledání, napište, vysvětlím, kde ho v Praze najdete.

Buchar

Nádherné buchary jsem si mohl vyzkoušet na předváděcí akci Průmyslového servisu. Jedná se o pneumatické buchary s beranem 15, 25, 40 a 70 kg, dovážené z Číny. Zvláště ten nejmenší mě nadchl, na jemnější práci je to nádhera. (koupím si ho ....hned jak najdu sponzora). Na obrázku vlevo je 40kg, na obrázku vpravo 15 kg (pro ilustraci rozměrů jsem tam i já)
Přidávám i povídání o této předváděcí akci bucharů ANYANG

Materiál

S nákupem tyčového materiálu je to podobně jako s uhlím, je nejlepší volit cestu nejsnazší dopravy, aby vás doprava nestála víc než železo. Obvykle dostanete koupit pouze konstrukční ocel 11373, nebo 11 375, tedy nic ke kalení, ale na mříže, ploty a práci ano.
Pokud budete mít štěstí, najdete prodejnu šrotu, kde prodávají i ocel, která zbyla po bývalých podnicích, dokonce i s barevným označením kvality (musíte ho ale znát) a která se dá použít i na výrobu nástrojů (neprozradím, nic by na mě nezbylo). Jinak se na šrotištích poohlédněte po poloosách do auta, na sekáče, průbojníky ... je to docela kvalitní materiál za pár korun.


Nýty

Malé průměry a délky bývají v železářstvích, ve Feroně, nebo za příšernou cenu u některých prodejců spojovacího materiálu ( nebudu jmenovat).
Pro výrobu plotů a mříží nezbytné dlouhé nýty se prakticky nedají sehnat - tedy s výjimkou Jiřího Jecha, který je vyrábí. K dodání jsou 6x35, 6x40, 8x15 (35, 40, 50, 55) - s půlkulatou hlavou. Spojení na výrobce pošlu mailem.

                      


Knihy

www.metall-aktiv.de - nakladatelství Hephaistos v Německu - na jejich stránkách není snadné se orientovat, ale po chvíli hledání najdete seznam knih o kovářství (stránka je v němčině a částečně angličtině), ke každé knize je stručná informace o čem je - v němčině. Nabízejí asi 250 knih s kovářskou tématikou v několika jazycích (v češtině jsem tam nic nenašel)


Protože moje stránka je nekomerční, najdete tu pouze odkaz na příslušného výrobce, nebo prodejce, nikoli katalogy a ceníky.

Pokud se vám povede na základě mé stránky z uvedených kontaktů  koupit něco, co jste dávno hledali, pošlete mi mail, ať vím, jestli to někomu prospělo.

Uvítám informace o dalších zdrojích nářadí a vybavení. Máte-li něco navíc a chcete to prodat, napište mi, pořád mi toho ještě spousta schází.Zpět na stránku Jak postavit kovárnu


Zpět na stránku Amatérský kovář